Vizes VB, Shanghai – Lányainknak nem sikerült az újabb bravúr

$
0
0

Szombat délelőtt fél tízes kezdettel – egyesek számára szinte hajnalban – csapott össze a magyar női vízilabda-válogatott Ausztráliával a nyolc közé jutásért. Az olimpiai bronzérmes elleni mérkőzés jóformán semmivel sem ígérkezett könnyebbnek, mint a hollandok elleni találkozó, de az ott mutatottak alapján – ha győzelemben reálisan nem is – tisztes helytállásban mindenképp bízhattunk. És a lányok mindent meg is tettek, hogy emelt fővel búcsúzhassunk a legjobbak csatáitól, ahova – bár fájó kimondani – most sajnos nem tartozunk oda.

Az első két negyedben fantasztikus, fegyelmezett és elképesztően hatékony védekező munkával nagyon szorosan tartottuk az ausztrálokat, sőt, a félidőt jelző dudaszó előtt nem sokkal még 4-3-ra vezettünk is, de a harmadik negyedre mégis 5-4-es ausztrál vezetéssel fordultak a csapatok. Sajnos akadozó, bátortalan támadójátékunkat rossz passzok, gyenge lövések jellemezték, többször úgy járt le a támadóidőnk, hogy nem is lőttünk kapura, így a kiváló védekezésből nem tudtunk előnyt kovácsolni, pedig a – sajnos ritka – távoli lövéseink rendre utat találtak az ausztrál kapuba. A szoros emberfogás ráadásul nagyon sokat kivett a lányokból, így a harmadik negyedben meglépett ellenfelünk, előnyük 3-4 gólra nőtt. Az utolsó negyedre minden erőtartalékukat bevetették a mieink, feljöttünk két, majd a legvégén egy gólra, de ez a hősies harc már csak az eredmény szorosabbá tételére volt elég.

Csapatunk tehát az alsóházban folytatja, ahol a legjobb esetben a kilencedik helyet szerezhetjük meg. Ehhez elsőként a Kína-Spanyolország meccs vesztesét kell legyőznünk.

Óriásit küzdött a magyar női vízilabda-válogatott, és minden tiszteletet megérdemelnek ezek a lányok, hiszen ne feledjük, csapatunk most van alakulóban és sok a fiatal, húsz év alatti játékos – Szűcs Gabriella például a maga huszonhárom évével már a rutinosak közé tartozik… Senkit ne keserítsen el, hogy most nem jutottunk be a legjobb nyolc közé – ha Merész András  vezényletével tovább tud járni a válogatott ezen az úton, meggyőződésem, hogy igazán nagy csapat születésének, összekovácsolódásának lehetünk szemtanúi.

Szép volt, lányok!

Magyarország – Ausztrália 9-10 (2-3, 2-2, 2-4, 3-1)
Gólszerzők: Bujka, Keszthelyi, Drávucz, Szűcs (2-2), Poszkoli, illetve Webster (4), Gynther, Beadsworth (2-2), Zagame, Ralph